Ogłoszenia Parafialne; I Niedziela Wielkiego  Postu ( 18.02.2024 ).

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech czas wielkopostny umacnia nas w codziennych zmaganiach ze złem.
  2. W Wielkim Poście zachęcam do złożenia „Daru” rezygnacji z picia alkoholu wpisując swoje zobowiązanie do „Parafialnej Księgi Trzeźwości”.
  3. Różaniec środowy” prowadzi Róża św. Weroniki ( zel. Grażyna Potempa ).
  4. DROGA KRZYŻOWA w piątek o godz. 17.00 i 19.00, GORZKIE ŻALE w niedziele o godz. 14.00. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny.
  5. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła przez ofiary składane do puszek.
  6. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w piątą niedzielę Wielkiego Postu ( 17 marca ).
  7. Składam podziękowanie, za;

– ofiary składane dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie
– prowadzone prace w ogrodzie kościelnym p. Pawłowi Kuczkowi wraz z ekipą
– sprzątanie Kościoła i ofiarę „ Bóg zapłać”.

1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najlepsze życzenia oraz obejmuję szczerą modlitwą o potrzebne łaski, zdrowie i błogosławieństwo Boże na każdy dzień życia. W dniu patronalnym zapraszam na Mszę świętą.
  2. Rozesłanie:

Słuchając dziś czytań mszalnych i przyjmując Komunię Świętą przeżyliśmy coś z doświadczenia pobytu na pustyni; bliskość Bożego głosu i pokarm na pełnienie Bożej woli. Niech w te kolejne dni czasu nawrócenia prowadzi nas Boża łaska, która zmienia nas samych i umacnia na zmienianie świata.