Świetlica – Zapisy

ZAPISY DO PLACÓWKI!

Trwa rekrutacja do Naszej Placówki. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym. Liczba miejsc ograniczona. 

Oaza!

Pierwszy dzień Oazy rozpoczęliśmy Mszą Świętą odprawioną przez Ksiedza Proboszcza Stanisława Szufnarę. Po Mszy Świętej wspólnie z dziećmi ustaliliśmy zasady jakimi powinniśmy się kierować w trakcie wypoczynku. Zabawy, gry, tańce i konkursy zdominowały dzisiejszy dzień. W porze obiadowe przyjechał do Nas zamówiony catering. Pyszny obiad nie tylko Nas wzmocnił, ale był też chwilą wytchnienia i krótkiego odpoczynku. 

Drugi dzień Oazy obfitował w moc atrakcji. Po porannej Mszy Świętej, wyruszyliśmy na wycieczkę do Zamku Stara Baśń w Grybowie, gdzie Panie przewodniczki opowiedziały Nam historię zrekonstruowanego średniowiecznego grodu warownego. W trakcie opowieści dzieci zmieniały się w królewny, damy dworu i rycerzy w średniowiecznych zbrojach.  Kolejnym punktem programu było poszukiwanie rodziny smoka Grybonosa – czemu towarzyszyło wiele radości,  śmiechu,  zabawy. Po wyjściu na zamkową wieżę wysłuchaliśmy historię ,,Białej Damy” oraz legendę podziemnego miasta z ukrytym skarbem Czyngis Chana. Po przygodach w grodzie, przyszedł czas na zwiedzanie średniowiecznego miasteczka i ,,Turniej Kopistów”. Nasi uczestnicy dzielnie wsiadali na mechaniczne wierzchowce i z wielkim skupieniem ruszali celując kopią do tarczy. Po turnieju nieco zmęczeni zasiedliśmy do biesiady grillowej. Na koniec zeszliśmy jeszcze do tajemniczego lochu w podziemiach zamku, wszyscy byliśmy przy tym bardzo dzielni. I niestety nadszedł czas powrotu. Z żalem, ale też głowami pełnymi wrażeń pożegnaliśmy to ciekawe, tajemnicze i piękne miejsce!

Kolejny dzień Oazy
Rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Świętą.
Dzieci ze skupieniem słuchały słów Księdza Proboszcza i aktywnie uczestniczyły w nabożeństwie. Grupa liturgiczna przedstawiła nam sylwetkę Świętego Jana Bosko, a dziewczynki stworzyły piękną oprawę muzyczną.
Kiedy nadszedł czas zabawy, wszyscy poddaliśmy się wesołemu nastrojowi.
Tańce, turnieje, quizy,
i „pokazy talentów” królowały dzisiejszego dnia.

Punktualnie o godzinie 12 udaliśmy się pod Figurę Najświętszej Maryji Panny, gdzie wspólnie odmówiliśmy Anioł Pański.
Ksiądz Proboszcz w ciekawy i przystępny dla dzieci sposób, opowiedział historię Objawień Fatimskich, czyli historie rodzeństwa,
Franciszka i Hiacynty oraz ich kuzynki Łucji, którym objawiała się Matka Boża.
Dzieci słuchały w skupieniu i zadawały Księdzu Proboszczowi mnóstwo pytań.

Pyszny obiad, a po nim oczywiście deser dodał nam sił do dalszej zabawy.
Muzyczne karaoke wzbudziło entuzjazm, a zabawa w „gorące krzesełka” wywoływała salwy śmiechu.
Minipiłkarzyki absorbowały szczególnie chłopców, dziewczynki natomiast tworzyły piękne układy taneczne

Dzień czwarty Oazy.

Seans filmowy, smaczna pizza, zabawy i ciekawa opowieść Siostry Halinki na temat historii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej ilustrowana slajdami- tak w dużym skrócie możemy przedstawić wydarzenia dzisiejszego dnia!

Ostatni dzień Oazy –  wycieczka do Pijalni Czekolady w Korczynie.

Mszą Świętą odprawioną przez Księdza Proboszcza rozpoczęliśmy kolejny dzień oazy. Zaraz po Mszy, usadowiliśmy się w autokarze, gotowi na przygodę.
Pijalnia w Korczynie, jest największa Pijalnią Czekolady w Polsce i Europie, którą prowadzi Mistrz Polski Cukierników Mirosław Pelczar.

Podczas wycieczki zwiedzaliśmy wnętrze budynku, które urządzone jest w stylu starej fabryki. Niektórzy z nas, dopatrzyli się nawet podobieństwa do Fabryki Czekolady Willego Wonki 
Ściany z czerwonej cegły, rury pod sufitem, maszyny, obrazy, które pokazują, jaki proces musi przejść ziarno kakaowca, zanim stanie się aromatyczną, słodką czekoladką. Pani cukiernik przybliżyła nam wiadomości o tym, jak powstaje czekolada i różne jej rodzaje. Nikt z nas, sięgając po kostki czekolady, nie spodziewał się, że tak trudny i długi proces czeka ziarno kakaowca zanim się stanie czekoladą.
Oczywiście degustacja czekoladowych przysmaków, to było to na co wszyscy czekaliśmy- nie wiedzieliśmy nawet, że czekolada może mieć tyle różnych smaków, dodatków i aromatu.
Dzieci miały okazję zobaczyć drzewo, owoce i liście kakaowca, dowiedzieć się i zobaczyć w jakich częściach świata one rosną.
W kinie 3D obejrzeliśmy film „Od ziarna do czekolady” z którego moglismy się dowiedzieć jak wyglądają zbiory ziaren kakaowca i jak trudną pracą jest pozyskanie tych małych ziarenek z których wyrabiane są czekoladowe przysmaki.

Po pokazie, degustacji i seansie znaleźliśmy jeszcze chwilę na pyszne lody,a następnie nasyceni słodkościami wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Ta słodka wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci!